Olimpia a könyvtárban

Walter Umminger: A sport krónikája

2016. július 30. - Kálovics Tibor

A sport krónikája Ha létezik olyan könyv, amit valamennyi magát sportrajongónak valló olvasónak el kell olvasnia, akkor az Umminger óriási lélegzetvételű munkája. A német sporttörténész műve, gyakorlatilag a párját ritkítja a sportirodalom történelmében, hiszen ilyen részletességgel senki sem…

Tovább

Lukács László: A magyar olimpiai aranyérmek története

A magyar olimpiai aranyérmek története 1896-1992 (Budapest Sport kiadó 1992)Lukács László sportújságíró 1972-ben kiadott munkáját kiemelkedőnek tekinthetjük a magyar sporttörténelemben. Az olimpiai lexikonok/almanachok addig leginkább a győztes eredményét közölték, esetleg tettek egy-egy említést…

Tovább

Olimpiai történetek: Miért nem Budapesten volt az első újkori olimpia?

Bár Kemény Ferenc keményen harcolt, hogy a hezitáló görögök helyett a millecentenáriumot ünneplő Budapest legyen az első olimpia otthona, mégis Athéné marad a lehetőség. Ugyanis a görögök találtak egy dúsgazdag honfitársat, aki annyira belelkesült Coubertin báró ötletébe, hogy még legkisebb lánya…

Tovább

Olimpiai történetek: kanizsai az első 10-ben-mandulagyulladással

Az ötszörös diszkoszvető bajnok, Marvalits Kálmán két olimpián, az 1924-es párizsi és 1928-as amszterdami játékokon is részt vett. Első olimpiáján mandulagyulladás és a magyartól eltérő korabeli francia étkezés miatt öt kilót fogyott, így 10. lett 40,82 méteres dobással. Ebben a számban az amerikai…

Tovább

Kahlich Endre ; Papp László, Gy. ; Subert Zoltán: Olimpiai játékok 1896-1976

Olimpiai játékok 1896-1976 : (Budapest Sport Kiadó 1977,) A sporttörténészek által írt művet  korszakalkotónak tartják a magyar sportirodalomban. Az olimpiai játékok történelmét feldolgozó könyvek ugyan már korábban is kiadásra kerültek, ám ezt a művet tekinthetjük az első magyar…

Tovább
süti beállítások módosítása